Zapowiedź miotu „G”

DAISY z Brzozowej Akacji
DAISY z Brzozowej Akacji

Miło mi poinformować, że około 24 lipca powinny przyjść na świat szczenięta ze skojarzenia CID Jeleni Cesta i Daisy z Brzozowej Akacji.

USG potwierdziło, jak to weterynarz ujął „ciążę mnogą”. Ponieważ na stronie jest sporo informacji dotyczących Nuty, pozwolę sobie krótko opisać ojca szczeniąt. CID Jeleni Cesta jest psem pracującym, reproduktorem Českomoravského klubu chovatelů barvářů. Ma zaliczony sprawdzian pracy na naturalnym postrzałku z dyplomem I stopnia. Mocną stroną CIDA jest zrównoważona psychika, dająca spokój i pewność w pracy na tropie. W gonie jest wytrwały, uchodzącą zwierzynę nieustannie głosi i twardo stanowi, nie ustaje w głoszeniu nawet po dostrzeleniu postrzałka. Jest psem o pięknym eksterierze i mocnej budowie. Pracuje w górach Śląska Czeskiego najczęściej na jeleniu, rzadziej na dziku.

CID Jeleni Cesta
CID Jeleni Cesta

Ojcem CIDA jest pochodzący z niemieckiej hodowli WOTAN vom Wiesacker, doskonały reproduktor, będący również ojcem BAREGO Leśny Akord, który to w 2013 roku został zwycięzcą najbardziej prestiżowej próby na naturalnym postrzałku (ISHV SUCHE, Keszthely – Węgry), pozostawiając w pokonanym polu psy z Austrii, Niemiec, Francji, Norwegii, Szwajcarii, Czech, Słowacji, Słowenii, Włoch, Rumunii i Węgier. Ponieważ matki Nuty i BAREGO były siostrami, Bardzo zależało mi na tym aby WOTAN, który już nie żyje był jak najbliżej w rodowodzie. Matką CIDA jest LAURA Vatrová. Doskonała użytkowo suka pochodząca ze słowackiej hodowli, która w wieku 3 lat zdobyła 2 lokatę podczas XV. ročníka Celostátní soutěži barvářů o putovní cenu ČMMJ, czyli najważniejszej imprezy organizowanej dla posokowców przez Czechów. LAURA była posokowcem o wyjątkowo wytrwałym gonie i twardym stanowieniu. Ostatni raz poszła w gon za ranionym jeleniem. Próby lokalizacji głoszącej LAURY nie przyniosły efektu, suka nie wróciła już z gonu, niestety nikt nie wie co się stało. Mam nadzieję, że szczenięta odziedziczą same najlepsze cechy po swoich przodkach i wyrosną na doskonałe, użytkowe posokowce.